INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA  24.03. 2024  Niedziela Palmowa
 7.30 W intencji Parafian
10.30

1/W intencji pani Beaty z okazji urodzin, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla niej i całej rodziny.

2/ Do Opatrzności Bożej, MB Częstochowskiej o błogosławieństwo Boże dla Anny Mirocha /ks. Jan/

16.0016.30 Gorzkie Żale

Do Miłosierdzia Bożego i MB Częstochowskiej z prośbą o łaskę zdrowia w rodzinach Gembalczyk i Żyła.

PONIEDZIAŁEK  25.03.2024  Wielki Poniedziałek

Różaniec o silną wiarę w naszych rodzinach

18.00 1/ Do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłego syna Jana Kieś w rocznicę śmierci; męża Józefa, córkę Teresę i zięcia Jana, wnuczki Beaty ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa
i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Agnieszkę Rduch w rocznicę śmierci. /ks. Jan/

WTOREK  26.03.2024   Wielki Wtorek

Różaniec o trzeźwość w rodzinach

18.00 1/ Msza św. trzydziestodniowa: za ++ Krystynę Kolarczyk i Ryszarda Klimsza.

2/ Za + brata Henryka w 3 rocznicę odejścia do Domu Ojca. /ks. Jan/

ŚRODA  27.03.2024      Wielka Środa

Różaniec  o odsuniecie zapowiedzi fatimskich

7.30 1/ Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Zofię i Pawła Wajner + Gertrudę i Karola Łukoszek, ++siostry Magdalenę Żydek, Hildegardę i męża Joachima Dudzik ++ szwagrów Józefa Zielonka i Jana Toman, ++ dziadków, kapłanów, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ O beatyfikacje dla Sług Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. /ks. Jan/

CZWARTEK  28.03. 2024  WIELKI CZWARTEK

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele

18.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ

1/ Dziękczynna do Jezusa Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana za dar kapłaństwa.

2/  Dziękczynna do Jezusa Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana za dar kapłaństwa.

Adoracja w ciemnicy do 21.00

PIĄTEK  29.03.2024   WIELKI PIĄTEK MEKI PAŃSKIEJ
9.30

17.15

18.00

DROGA KRZYŻOWA

CEREMONIE WIELKIEGO PIĄTKU

SOBOTA  30.03.2024  WIELKA SOBOTA
  20.00 CEREMONIE WIGILII PASCHALNEJ

Msza św. w intencji parafian

NIEDZIELA  31.03.2024   NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO WIELKANOC
   7.30 1/ W intencji Parafian

2/ O beatyfikację Ojca Świętego Benedykta XVI /ks. Jan/

10.30 ……………………………………………………………………………………………………………………
15.00 Nieszpory Wielkanocne.
PONIEDZIAŁEK  1. 04. 2024  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
7.30 1/ W intencji członków Żywego Różańca naszej Parafii i za ++ członków.

2/ W intencji Alfreda Rduch o łaskę zdrowia. /ks. Jan/

10.30 W intencji Grzegorza i Kariny Skoczek z prośbą o błogosławieństwo Boże z okazji urodzin

NIEDZIELA PALMOWA

24 marca 2024 r.

1. Dzisiaj o 14.00 w katedrze Spotyka się młodzież całej diecezji.
  2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej mszy świętej.
  3. Zapraszam wszystkich do udziału w ostatnich w tym Wielkim Poście nabożeństwach: Gorzkich Żali dziś o 00, Drodze Krzyżowej piątek o 9.30 i 17.15. zapraszam młodzież i dzieci.
  4. Zalecki do Drogi Krzyżowej możemy składać w zakrystii. W zakrystii można składać też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Program Wielkiego Tygodnia:
  • Spowiedź: Spowiedź Dzieci: Wielki Wtorek od godz. 15.00. Dzień Spowiedzi dla dorosłych w Wielką Środę od 16.30; Przed każdą mszą świętą i celebracją Wielkiego Tygodnia okazja do spowiedzi godzinę wcześniej.
  • Wielki Czwartek Msza św. wieczerzy Pańskiej o 18.00; procesja do Ciemnicy i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego do 21.00.
  • Wielki Piątek:00 Adoracja w Ciemnicy; 9.30 i 17.15 Droga Krzyżowa. Godzina 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, odsłonięcie Krzyża, Komunia Święta, procesja do grobu Pańskiego. Adoracja do 21.00. Podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę składane ofiary przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie. Bóg zapłać za nie. W wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. Zachowajmy ten post także w Wielką Sobotę.
  • Wielka Sobota: Adoracja w Bożym Grobie od 8.00 do wieczornych celebracji. Początek Wigilii Paschalnej
    o 20.00: poświęcenie ognia i paschału (przed kościołem), procesja z Paschałem, Orędzie Wielkanocne,  Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie wody, Liturgia Eucharystyczna, Procesja Rezurekcyjna. Proszę o przyniesienie wody do poświęcenia na użytek domowy; świec, które zapalamy od Paschału i przy zapalonych świecach odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Zabierzmy także zeszłoroczne palmy i złóżmy je na ognisku przy kościele. Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocy: 9.00, 11.00, 15.00.
  • W Tryduum Paschalne możemy zyskać odpust zupełny: Wielki Czwartek – udział we mszy św.
    i odmówienie Te Deum; Wielki Piątek – ucałowanie Krzyża; Wielka Sobota – udział w liturgii.
  • Niedziela Wielkanocna: msze święte: 7.30 i 10.30; Nieszpory Świąteczne o 15.00. Zapraszam razem z gośćmi. Także w Poniedziałek Wielkanocny msze święte o 7.30 i 10.30.
  1. We Wtorek Wielkanocny w Adamowiczach o 11.00 będzie miał miejsce Konwent Księży Dekanatu Pogrzebień. Już dziś zapraszam.
  2. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę.
  3. Zapraszam do budowania Ciemnicy i Bożego Grobu w czwartek od godziny 8.30.
  4. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, Mały Gość.
  5. Do prowadzenia Różańca Świętego zapraszam kolejna grupę Różańcową. Dziękuję za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu.
  6. Zachęcam do ofiarowania 1,5% swojego podatku dla Caritas diecezji katowickiej. Pomóżmy Caritasowi w Jego działalności.
  7. W Wielki Piątek schola zaprasza o 20.30 na czuwanie przy Grobie Pańskim.
  8. Dziękuję za posprzątanie obejścia kościoła i probostwa wszystkim, którzy przyszli.

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy:

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii,
zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.