INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

NIEDZIELA  17.03. 2024  V Niedziela Wielkiego Postu
 7.30 1/ W intencji Jana Szczotka z okazji urodzin z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie.

2/ Do Opatrzności Bożej i MB Uzdrowienia Chorych  o zdrowie i błogosław. dla Haliny  /ks. Jan/

10.30

16.00

W intencji Parafian

Gorzkie Żale

16.30 W intencji Parafian.
PONIEDZIAŁEK  18.03.2024

Różaniec o silną wiarę w naszych rodzinach

18.00 1/ Za zmarłych Bertę i Jana Ryborz, zmarłych rodziców i dziadków z obu stron.

2/ W intencji beatyfikacji s. M. Dulcissimy Hoffman z Brzezia /ks. Jan/

WTOREK  19.03.2024   Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Różaniec o trzeźwość w rodzinach

8.00

18.00

Przez wstawiennictwo św. Józefa Oblubieńca NMP w intencji stolarzy i cieśli i za ++ z ich grona.

1/ Za + matkę Helenę Mrozek, brata Mariana, rodziców Rutę i Eryka Kubik, ciocię Krystynę Kolarczyk, ++ dziadków z obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa Mrozek, Kubik, Kolarczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Do MB Częstochowskiej i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą
o dalsze, o opiekę, zdrowie dla całej rodziny Mirocha. /ks. Jan/

ŚRODA  20.03.2024

Różaniec  o odsuniecie zapowiedzi fatimskich

7.30 1/ w intencji Jadwigi Macha w drugą rocznicę śmierci.

2/ Za zmarłych z ofiar ze skarbonki. /ks. Jan/

CZWARTEK  21.03. 2024

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele

7.30 1/ Za zmarłego Erharda Przybyła w rocznicę śmierci i za zmarłych z pokrewieństwa.

2/Za zmarłego Stanisława Kilian w rocznicę śmierci. /ks. Jan/

PIĄTEK  22.03.2024

17.15     DROGA KRZYŻOWA

18.00 1/ Za zmarłą Irenę i Zygfryda Michalskich, Leona Mazurek – w rocznicę śmierci, ich rodziców. Agnieszkę Michalską, Roberta Picz, Anzelma Mrozek, za ++ z pokrewieństwa Mazurek, Michalski, Kolarczyk.

2/ O beatyfikację Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, pierwszego biskupa katowickiego. /ks. Jan/

SOBOTA  23.03.2024
7.00

7.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu

1/ Za ++ rodziców Annę i Józefa Markiefka, męża Franciszka Wiechuła oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Do Miłosierdzia Bożego za + brata Jana Markiefka, jego żonę Cecylię na pamiątkę ziemskich urodzin /ks. Jan/

NIEDZIELA  24.03.2024    VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA
   7.30 W intencji Parafian
10.30 1/ Z okazji urodzin w intencji Beaty z prośbą o błogosławieństwo Boże dla niej i całej rodziny.

2/ Do Opatrzności Bożej, MB Częstochowskiej o błogosławieństwo Boże dla Anny Mirocha /ks. Jan/

16.00

16.30

Gorzkie Żale

Do Miłosierdzia Bożego i MB Częstochowskiej z prośbą o łaskę zdrowia w rodzinach Gembalczyk i Żyła.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

1. Dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Znakiem tego okresu są zasłonięte krzyże, aż do Wielkiego Piątku.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszam do poświęcenia Palm na początku mszy św. Przed mszą św. o 10.30 poświecenie będzie miało miejsce przed kościołem, a następnie procesjonalnie wejdziemy do świątyni na mszę świętą.
  3. W Niedziele Palmową Młodych w naszej katedrze o 14.00 msza św. dla młodzieży archidiecezji. Niech nie zabraknie naszej młodzieży.
  4. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa
    o 17.15
    , w niedziele Gorzkie Żale o 16.00. Droga Krzyżowa dla dzieci jest we wtorki o 15.15. Wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową mogą uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. Zalecki do drogi krzyżowej możemy składać  zakrystii.
  5. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  6. W Wielki Czwartek zapraszam do pomocy przy budowaniu Ciemnicy
    i Bożego Grobu. Już teraz dziękuje za obecność i wykonane prace.
  7. Druga Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasna Górę odbędzie się 25 kwietnia Zapraszam naszych maturzystów. Szczegóły na stronie: mlodzidlamlodych.pl. Po obecnej mszy świętej chciałbym się spotkać
    z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII.
  8. Zapraszam do prowadzenia modlitwy różańcowej w tym tygodniu kolejną Różę.
  9. Zapraszam kolejną grupę Parafian do posprzątania naszego kościoła. Bóg Zapłać za posługę w minionym tygodniu.
  10. W poniedziałek –jutro – zapraszam do pomocy przy sprzątaniu obejścia kościoła oraz terenu obok probostwa. Początek prac o 8.30. Zabierzmy sprzęt!
  11. Zachęcam do Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Jest kolejny numer nowego – „Gość Historia” w cenie 12 zł.
  12. Dziękuję za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w naszej parafii. Dziękuję organizatorom i uczestnikom. Dziękuje za modlitwy i ofiarowany trud wędrowania
    i rozważania Męki Pańskiej. Zapraszam za rok!
  13. Możemy wesprzeć budowę kościoła na Osiedlu Wrębowa w Niedobczycach kupując wkład do znicza w cenie 4 zł. Zapraszam do pomocy w budowie, jednocześnie korzystając ze świecy.
  14. Odwiedziny chorych z okazji Wielkanocy: 23. marzec od 9.00 w Lyskach; 25 marzec od 8.00 w Nowej Wsi, Suminie i Bogunicach. Zgłoszenia w zakrystii.
  15. Spowiedź przed świętami: dzieci szkolne Wielki Wtorek o 15.00. dzień Spowiedzi dla dorosłych i młodzieży: Wielka Środa o 16.30.
  16. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Tradycją tego dnia jest msza św. w intencji stolarzy i cieśli oraz zmarłych z ich grona. Zapraszam we wtorek
    o 8.00 na mszę św.

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.