INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

21 KWIECIEŃ 2024r.

NIEDZIELA  21.04.2024  IV NIEDZIELA WIELKANOCY –  Niedziela Dobrego Pasterza  /remont krypty/
7.30 1/ W intencji Pani katechetki Sylwii Szczotka z okazji urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże
i światło Ducha Świętego w pracy katechetycznej i życiu osobistym.

2/  O beatyfikacje Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. /ks. Jan/

10.30 O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Kacpra Chojnackiego
z okazji 18 rocznicy urodzin z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski w dorosłym życiu.
16.30 Za wstawiennictwem MB Licheńskiej w intencji Ireny Łatka z okazji 70 rocznicy urodzin, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalszą opiekę i zdrowie dla całej rodziny.  (Te Deum).

PONIEDZIAŁEK  22.04 2024

18.00 1/ Na pamiątkę dziesiątej rocznicy śmierci: za + Marka Dorna; ++ dziadków: Jerzego Dorna, Ewalda Merkel, Teresę Kolarczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za ++Marię i Huberta Skudelnych.  /ks. Jan/

WTOREK   23.04.2024  UROCZYSTOŚĆ  ŚW.  WOJCIECHA  Głównego Patrona Polski

Różaniec o rzeźwość w rodzinach

18.00 1/ Za + Ilonę Piechula w I rocznicę śmierci.

2/ Za dusze w czyśćcu cierpiące – ze skarbonki. /ks. Jan/

ŚRODA   24.04.2024

Różaniec o odsunięcie zapowiedzi fatimskich

7.30 1/ Za ++ rodziców: Jana i Jadwigę Masarczyk, ++ braci: Franciszka i Józefa, bratowe: Reginę i Alicję, szwagrów: Huberta i Janusza; ++ teściów: Alojzego Golasik, Helenę i Henryka Oklesiński, ++ dziadków, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Do M.B. Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane błogosławieństwo, opiekę i zdrowie, z prośba

o dalsze a szczególnie z podziękowaniem za 59 lat sakramentu małżeństwa Hiacynty i Juliana Czerkowskich oraz o błogosławieństwo dla synów z rodzinami. /ks. Jan/

CZWARTEK  25.04.2024  ŚWIĘTO ŚW. MARKA, Ewangelisty   Modlitwa o urodzaje

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne

7.30 1/ Buchalik….. /REZERWACJA/

2/ Za +Eugenię Pypłacz, jej ++ rodziców, chrzestnych , dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące. /ks. Jan/

PIĄTEK  26.04.2024

Różaniec o Boże miłosierdzie dla nas i całego świata

18.00 1/ W intencji zmarłego Jakuba Wraziło w rocznice jego ziemskich urodzin, z prośba o radość życia wiecznego. Za + babcię Stefanię Gwóźdź.

2/ Za dusze w czyśćcu cierpiące – ze skarbonki. /ks. Jan/

SOBOTA  27.04.2024

Adoracja Najświętszego Sakramentu

1/ Do Miłosierdzia Bożego za + męża Alberta Staroń z okazji urodzin, ++ rodziców: Stanisławę

i Mieczysława, brata Stanisława; ++ teściów: Rozalie i Walentego Buchalik, ++ szwagrów: Eugeniusza, Rufina, kuzyna Tadeusza, ++ z rodzin Koźlik, Buchalik, + ks. Pawła Szolonka i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za ++Marię Procek, Agnieszkę Paskuda i Bernardę Starszak. /ks. Jan/

NIEDZIELA  28.04.2024   V NIEDZIELA   WIELKANOCY
7.30 1/ W intencji księdza dziekana Jana Włoska z okazji rocznicy święceń kapłańskich.

2/ O beatyfikacje Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. /ks. Jan/

10.30 Do Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za odebrane łaski dla Damiana i Kornelii z okazji 35 rocz. sakramentu małżeństwa, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30 W intencji rocznych dzieci: Patrycji Karwot i Łucji Gaszka.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza

21  KWIECIEŃ 2024 r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocy, obchodzimy ja jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Kolekta w tym dniu na remont krypty katedry w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw
    o powołania do służby w kościele. w środę, piątek i sobotę sprawować będziemy msze św. z formularza o powołania do kapłaństwa i powołania do życia zakonnego. Również w Modlitwie wiernych prosić będziemy za przygotowujących się do święceń prezbiteratu.
  3. W czwartek – 25 kwietnia – przypada święto św. Marka Ewangelisty. Udamy się procesja do krzyża misyjnego i tam będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże
    w pracy. Zapraszam. Początek o 7.00.
  4. Wspomnienia liturgiczne:
  • Wtorek – Uroczystość Świętego Wojciecha biskupa i męczennika Głównego Patrona
    Polski;
  • Środa – wspomnienie św. Jerzego męczennika.
  • Czwartek – święto św. Marka Ewangelisty. Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo
    w pracy.
  1. We wtorek po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej na probostwie. Zapraszam.
  2. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę.
  3. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, kolejny Gość Historia Kościoła (w cenie 12 zł), Mały Gość, L`Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych.
  4. Do prowadzenia Różańca Świętego zapraszam kolejna grupę. Dziękuję za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu.
  5. W sobotę spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej grupa I o godzinie 9.30; grupa II o 10.00.
  6. Ponieważ w kwietniu nie ma mszy św. „Trzydziestodniowej”, 30 kwietnia jest wolna intencja mszalna o 18.00.
  7. W poniedziałek 6 maja będą przyjmowane intencje mszalne na miesiące: lipiec, sierpień wrzesień
  8. Urząd Gminy Lyski informuje, że „zmienia się harmonogram punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK). Nowy harmonogram znajduje się na stronie Urzędu Gminy”.

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień: o docenienie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.