Ekstremalna droga krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa Parafii Lyski, AD 2023

pod hasłem

PODĄŻAJĄC ZA TWOIM MIŁOSIERDZIEM

Data: piątek 17 marca 2023 godz. 17.00 (niezależnie od pogody)

Trasa: Kościół p.w. Św. Małgorzaty Dz. i M. w Lyskach – Kaplica w Suminie – Kaplica w Bogunicach – Kaplica w Nowej Wsi – Kościół

Długość trasy: ok. 14 km

Czas przejścia: ok. 4 godz.

Warunki: szosa, chodnik, drogi leśne i polne

Trudność trasy: średnio wymagająca, głównie z uwagi na odległość do pokonania

Przygotowanie: ciepła i nieprzemakalna odzież, wygodne buty, latarki np. czołówki lub lampiony, w przypadku niepogody parasole, peleryny, woda do picia, wg potrzeb zdrowotnych ew. przekąska

Prowadzenie: Harcerze 20 DH Ad Astra z Suminy oraz członkowie Rady Parafialnej, uczestnicy idą jedną zwartą grupą. Grupa wyposażona w nagłośnienie.

17.00 – Rozpoczęcie w Kościele (odczytanie intencji) – błogosławieństwo na drogę

17.15 – I stacja Drogi Krzyżowej na placu przed Kościołem, następnie podjęcie Krzyża Misyjnego, który na zmianę poniosą uczestnicy (kolejność do uzgodnienia, np. harcerze, rada parafialna, młodzież, strażacy OSP, mężowie, kobiety, rodziny etc.).

Kolejne stacje zaplanowano co ok. 15-20 min niezależnie od miejsca w którym będzie grupa.

Stacja XII – zaplanowana na placu przed Kościołem z posadowieniem Krzyża Misyjnego (GOLGOTA)

Stacja XIII i XIV w kościele21.00 Zakończenie i wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z błogosławieństwem oraz ofiarą złożoną na Misje Święte (ofiara wcześniej zapowiedziana)